Синопосис

„Величествениот Шоумен“ е оригинален мјузикл кој го слави раѓањето на шоу бизнисот и остварување на соништата на еден човек. Инспириран од амбицијата и имагинација на П.Т. Барнум, „Величествениот Шоумен“ зборува за визионерите кои се издигнуваат од ништо да го создадат магичниот спектакл кој станува светска сензација – циркус. Џекман со импресивната актерска екипа се спремни да ни пружат возбудлива драма со потенцијал за драматични пресврти кога ќе пристигне во Cineplexx на 28. Декември, а дел од магијата можете да ја погледнете и во трејлерот.

Видео & Фото

1 videos 4 photos

Напиши коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *