Синопосис

„Другата страна на надешта“ е необична приказна за пријателството на финскиот трговски патник и сирискиот бегалец. Најновиот филм на режисерот Аки Кауришмаки зрачи со топлина, човештво, емпатија и разбирање.

Видео & Фото

6 photos

Напиши коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *