Синопосис

СОДРЖИНА

„ЗГ80“ е претходник на „Метастази“. Филмот ги враќа своите ликови во предвоена Југославија, каде што тие, како дел од „Бед Блу Бојс“, одат на фудбалски натпревар во Белград за да го гледаат Динамо против Црвена Звезда. Тие се среќаваат со навивачите на гостите, нивните стару ривали „Делије“, во серија настани што водат до војна на фудбалски навивачи по улиците на Белград.

Видео & Фото

1 videos 5 photos

Напиши коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *