Елоиз треба да стапи во брак против своја воља, а Мариен мора да ја одигра улогата на нејзина најмена придружничка, да ја следи цел ден и да ја наслика во тајност

  Популарната поп пеачка Дуа Липа, која двапати е номинирана за Греми, го напиша и изведе новиот сингл „Swan song” за новото остварување на студиото ФОКС- „Алита: Борбениот Ангел“. Овој филм е епска акција-авантура на продуцентите Џејмс Камерун и Џон Ландо („Аватар“), како и режисерот Роберт Родригез („Град на Гревот“). Овој филм пристигнува во кината […]

ВНИМАНИЕ: текстот содржи спојлери од филмот „Дедпул 2 “ е преполн со духовити моменти, акција и неколку забавни и изненадувачки споредни улоги. Но и ако сте го гледале филмот, постои голема можност да не сте ги забележале некои од најголемите холивудски ѕвезди, затоа што се појавуваат само на неколку секунди или се така добро маскирани […]

Најновото остварување на Тим Хантер, психолошкиот трилер „Огледало“, со Николас Кејџ и Робин Тани во главните улоги, пристигнува во кино вечерва 07 јуни, и носи приказна за брачен пар кој случајно пронаоѓа мрачна тајна која ја крие нивниот бизнис потфат. Приказната следи брачен пар кој купува стар мотел во пустина во потрага по нов почеток, […]

Анимираниот филм „Мисија Катманду: Авантурите на Нели и Симон“, на режисерот Пјер Греко, пристигнува во домашните кина на 24 мај, и нѐ носи во неверојатните предели на Непал со возбудлива приказна која ќе ги забавува најмладите, но и по возрасните. Приказната е сместена во 1956 година, а во центарот на случувањата се наоѓа Нели Малој, […]

Оваа 2018 година е дефинитивно добра година за добри филмови., а „Предавство е еден од нив. Овој шпионски трилер, базиран на книга на поранешниот оперативец на ЦИА Џејсон Метјус, пристигнува во домашните кина на 1 март, Овој мистериозен трилер ни ја носи приказната за девојката која важи за најсмртоносниот руски агент. Доминика Ергова (Џенифер Лоренс) […]

По големиот успех на првите два дела на франшизата „Лавиринт“, ни пристигнува последниот дел од глобално популарната филмска трилогија, базирана на истоимениот серијал книги од авторот Џејмс Дашнер. Режисерот Вес Бол работеше на сите продолженија од трилогијата, додека во главните улоги повтрорно ќе ги гледаме Дилан О’Брајан, Каја Скоделарио, Томас Броди-Сангстер, Џанкарло Еспосито, Декстер Дарден, […]

Австрискиот режисер Михаел Ханеке, познат кај публиката како режисер кој се занимава со општествените прашања и ја отсликува оттуѓеноста која поединецот ја доживува во модерното општество, ни претставува уште една приказна со слична тематика во својот најнов филм „Среќен Крај“, кој пристигнува во домашните кина од 28. Декемви. „Среќен Крај“ е сатирична драма за богата […]