„Кингсман: Златниот круг“ премиерно на 21. септември, картите веќе во продажба! Вториот дел од урнебесната акциона комедија за британските шпиони „Кингсман: Златниот круг“ ни пристигнува во кината на 21. Септември, а картите веќе се во продажба на благајната во Синеплекс. Терон Еџертон се враќа како Егзи, момчето кое во првиот дел е избран за нов […]

Шармантна приказна полна со добра храна, добро вино и одлична глума од 25 мај во кината   “Ајде да се преправаме дека незнаеме кои сме и каде одиме”. Тој момент кога Ана (Дајана Лејн) се одлучува да се предаде на моментот, авантурата и да дише со полна плуќа, оваа наизглед едноставна реченица и го промени […]

Контраверзен трилер за модерниот тероризам „Ноктурама“ во градско кино Милениум од 12.Октомври Остварувањето „Ноктурама“, од режисерот Бертран Бонело представува провокативен портрет на париските терористи на модерното време. Филмот детално следи група млади луѓе, уморни од општеството во кое живеат, додека планираат и извршуваат серија терористички напади во Париз. Тие не се класични екстремисти, туку луѓе […]

Војна: Планета на мајмуните” – филмот кој ги воодушеви критичарите. Премиерно од денес во кино “Милениум”, “Cineplexx” и “3Д Кино Битола”.   Во филмот “Планета на мајмуните ВОЈНА” , третиот и последен дел од популарната франшиза, кој пристигнува во кината во четврток 13. Јули, режисерот Мет Ривс и актерската екипа ни ја носат битката за […]

Амитивил: Будење во кината од 27. јули Вистинските случувања му послужија како инспирација на режисерот Френк Калфун за хорор филмот “Амитивил: Будење”, кој ни ја носи приказната за најпознатата проколната куќа во Америка, во која се појавуваат чудни случувања. Бел (Бела Торн), нејзината сестра Џулиет(Мек Кена Грејс) и нејзиниот болен брат близнак Џејмс(Камерон Монаган), се […]

Кога судбината на двата народи зависи од двајца непријатели, ќе биде потребно чудо да се постигне мир или барен едно непланирано патување.   Филмот „Патување” е драма инспирирана од големата пресвртница во британската исткроија, а домашната публика ќе може да го погледне во големото платно од 8 јуни.   По 40 години конфликт во Северна […]

Покрај сјајната приказна, новиот филм од добро познатата трилогија, „Планета на мајмуните: Војна” ќе донесе акција која остава без здив, брилијантна технологија и глумци, кои до последен детаљ ја пренесуваат крајната смисла на режисерот Мет Ривс.   Во третиот дел популарната блокбастер фрашиза, заедницата на генетски модифицирани мајмуни кои ги предводи интелегентното шимпанзо Цезар, влегува […]