Малиот Џо

01 hours 45 minutes

Оригинален Наслов: Little JoeЖанр: драма, научна фантастикаРежија: Jessica HausnerСценарио: Géraldine Bajard, Jessica HausnerЗемја на потекло: Австрија, Германија, В. БританијаЈазик : англискиВреметрање : ...

Detail

Проект Колибри

Трилер

Проект Колибри

01 hours 51 minutes

Во оваа модерна ера, режисерот ни ги открива крајните граници на денешниот дигитален свет. Њујоршките роднини Винсент и Антон се ...

TrailerDetail

ЛИЦЕ

Драма

ЛИЦЕ

01 hours 31 minutes

Јасек сака хеви метал, својата девојка и своето куче. Неговото семејство и жителите на неговото мало родно место го гледаат ...

Detail

Граница

Драма

Граница

01 hours 50 minutes

Граничарката Тина има неверојатна способност да препознае криумчарење. Еден ден од траектот се симнува сомнителен човек, кој неможе да го ...

Detail

Девојка

Драма

Девојка

01 hours 45 minutes

Лара има 15 години и работи напорно да стане професионална балерина. Со подршка на својот татко, во новото училиште таа ...

Detail

Студена Војна

Драма

Студена Војна

01 hours 29 minutes

Филмот СТУДЕНА ВОЈНА зборува за страствена љубовна приказна меѓу двајца љубовници од различна потекло и темперамент кои отпрвин изгледаат несоиво, ...

Detail

Фокстрот

Драма

Фокстрот

01 hours 48 minutes

Семејната трагедија „Фокстрот“, која освои Гран При од жирито на фестивалот во Венеција, ни ја носи приказната за родителите на ...

Detail

Привидение

Драма

Привидение

02 hours 24 minutes

Жак работи како новинар за регионален весник во Франција. Неговата репутација како истражувач го привлекува вниманието на Ватикан, кој го ...

TrailerDetail

Мисија Катманду: Авантурите на Нели и Симон

Авантура, Цртани/ Анимација

Мисија Катманду: Авантурите на Нели и Симон

01 hours 20 minutes

Со помош на амбициозниот филантроп, интуитивниот но неорганизиран детектив и неговиот опсесивен асистент-истражувач, тргнуваат на дива авантура, одлучни да го ...

TrailerDetail

На тело и Душа

Драма

На тело и Душа

01 hours 56 minutes

Сосема случајно две интровертни личности откриваат дека делат исти соништа секоја вечер. Зачудени и исплашени. Нетрпеливи но сепак ја прифаќаат ...

TrailerDetail

Тони Ердман

Драма

Тони Ердман

02 hours 44 minutes

“Тони Ердман” е трето долгометражно остварување на 39 годишниот Марен Аде, претставник на германскиот “нов бран”. Тој е прв германски ...

Detail
Director

Maren Ade

СРЕЌЕН КРАЈ

Драма

СРЕЌЕН КРАЈ

01 hours 47 minutes

Австрискиот режисер Михаел Ханеке, познат кај публиката како режисер кој се занимава со општествените прашања и ја отсликува оттуѓеноста која ...

TrailerDetail

120 УДАРИ ВО МИНУТА

Драма

120 УДАРИ ВО МИНУТА

02 hours 20 minutes

120 удари во минута. Просечна срцева фреквенција. Протагонистите од 120 удари во минута се страствени во борбата со рамнодушноста која ...

Detail

ЗОШТО ТОЈ?

Комедија

ЗОШТО ТОЈ?

01 hours 57 minutes

За време на еден празник, Нед (Кренстон) заштитнички настроен татко и неговата фамилија доаѓаат во посета на нивната ќерка студентка ...

Detail

СТЕФАН ЦВЕИГ

Драма

СТЕФАН ЦВЕИГ

01 hours 46 minutes

Филмот ја бележи годината на егзил од животот на Стефан Цвеиг, еден од најчитаните писатели на гермаски јазик на своето ...

Detail

БЕЗ ЉУБОВ

Драма

БЕЗ ЉУБОВ

02 hours 08 minutes

Брачен пар поминува низ тежок развод обележан со незадоволство, фрустрации и обвинувања. Веќе влезени во новите животи, секој со својот ...

Detail

РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј

Драма

РЕКВИЕМ ЗА ГОСПОЃА Ј

01 hours 33 minutes

СОДРЖИНА„Реквием за госпоѓа Ј“ обработува актуелна, универзална тема што произлегува од севкупната материјална и емотивна криза која владее во светот, ...

Detail

ЛОГАН

Акција

ЛОГАН

02 hours 23 minutes

Дејствието се случува во иднината, каде Логан и професорот Чарлс Ксавиер се помируваат со загубата на Икс-Мен, додека корпорација предводена ...

Detail

ГРАДОТ НА НЕЗАБЕЛЕЖЛИВАТА СВЕТЛИНА

Драма, Криминалистички, Трилер

ГРАДОТ НА НЕЗАБЕЛЕЖЛИВАТА СВЕТЛИНА

01 hours 56 minutes

Томи Акта, посветен син и уморен приватен детектив – се освестува од уште еден мамурлак, кога неговиот нареден случај ќе ...

Detail

ПАТУВАЊЕ

Драма

ПАТУВАЊЕ

01 hours 39 minutes

"Патување" е драма инспирирана од големата пресвртница во британската и ирската историја. Во фокусот е остварувањето на неверојатното пријателство помеѓу ...

TrailerDetail
Director

Nick Hamm

Поздрави Од Фукушима

Драма

Поздрави Од Фукушима

01 hours 48 minutes

Во бегството од своите неостварени животни соништа, младата Германка Мари патува во Јапонија. Таму се приклучува на организацијата Clowнs4Help, каде ...

Detail